En nog een WordPress site
  • Home
  • Nieuws
  • Expertise
    • Golven
    • TECHNISCH ONTWERP
    • STROMING
    • METINGEN
    • MORFOLOGIE
    • BUILDING WITH NATURE
    • METOCEAN
    • Forecasts
  • Model & onderzoek
    • PUBLICATIES
    • SWAN
    • FINEL
    • D-HYDRO
    • HARES
    • SWASH
    • TUDFLOW3D
    • WAQUA
    • XBEACH
  • Projecten
  • Over Svašek
    • Over Svašek
    • Geschiedenis
    • Ons Team
    • Werken Bij
  • Contact
NLEN

Meetrapport Amelander Zeegat

Diensten:
Analyse en beschrijving van de metingen
Opdrachtgever:
Rijkwaterstaat
Locatie:
Amelander Zeegat, Nederland
Datum:
2005

Stormseizoen 2004 -2005

Sinds eind 2003 zijn golfmetingen uitgevoerd in de Waddenzee, in en nabij het Amerlanderzeegat. Deze golfmetingen zijn uitgevoerd om inzicht te krijgen in de ontwikkeling van de golven in een zeegat systeem en anderzijds om de betrouwbaarheid van de huidige golfmodellering (zoals SWAN) te kunnen toetsen.

Svašek Hydraulics heeft de golfmetingen tijdens het stormseizoen 2004/2005 (1 december 2004 – 1 mei 2005) beschreven en geanalyseerd, waarbij twee stormen uit deze periode extra zijn uitgelicht. Tijdens stormen worden hoge golven op de Noordzee gegenereerd (op locaties 1.1 en 1.2).

Door het breken van golven op de ondiepe buitendelta en het refracteren van vooral de langere golven naar de geulwanden toe (energiedissipatie) worden de golfhoogten en golftijden verlaagd van plaats 1 tot 5.

In deze meetcampagne heeft Rijkswaterstaat twee soorten golfboeien gebruikt, de directional en non-directional waverider. De belangrijkste reden van het gebruik van het tweede type waveriders is de hogere inwinfrequentie van de tweede boei (de non-directional waverider), die belangrijk is om de korte golven nauwkeurig te kunnen meten. Svašek Hydraulics heeft in deze studie ook de invloed van de inwinfrequentie op de betrouwbaarheid van de golfmetingen bepaald.

Project Overzicht

Meer weten?

Neem contact op met Marloes van den Boomgaard.

Volg mij op Linkedin Neem contact op

Marloes van den Boomgaard

Projectleider

Neem contact op

Marloes van den Boomgaard

Projectleider


    MEER INFORMATIE OVER SVAŠEK OF ONZE EXPERTISES?

    Neem dan contact met ons op of maak een afspraak.

    Contact
    Svašek Hydraulics
    Kratonkade 23
    3024 ES Rotterdam
    +31 10 467 13 61 info@svasek.com
    • Nieuws
    • Expertise
    • Model & onderzoek
    • Projecten
    • Over Svašek
    • Contact
    • Golfvoorspelling
    • Downloads
    • Privacy statement
    • ISO 9001 certificering
    Website: MeijerMedia