7, november 2023

Afzinken tweede tunnelelement Maasdeltatunnel gelukt!

Sinds de zomer heeft Svašek Hydraulics een bijdrage mogen leveren aan het afzinken van het Noordelijke tunnelelement van de Maasdeltatunnel, onderdeel van de Blankenburgverbinding. Met de hoge resolutie versie van het OSR model is een automatische forecast opgezet om de stroming en saliniteit in het Scheur zo nauwkeurig mogelijk te voorspellen. Op basis van deze voorspellingen kon onze klant BAAK BBV beoordelen of de stromingscondities gunstig genoeg waren om het tunnelelement veilig af te zinken. Op 21 oktober 2023 waren deze condities nog te ongunstig, mede door storm Babet die leidde tot veel wind en harde ebstromingen. Gelukkig waren de condities op maandag 6 november 2023 wel goed genoeg en kon de operatie succesvol worden uitgevoerd!

Meer weten?

Neem dan contact op met Sam Bom.

Sam Bom

Lead expert rivieren, estuaria en complexe stromingen

MEER INFORMATIE OVER SVAŠEK OF ONZE EXPERTISES?

Neem dan contact met ons op of maak een afspraak.

NEEM CONTACT OP